Srednja gostinska in turistična šola, vpis v šolo gostinstvo, natakar, kuhar, gastronom hotelir, farmacevtski tehnik VPIS v 1. letnik | sgtsr

Na spodaj navedenih programih imamo še prosta mesta in bo vpis odprt do 31. 8. 2021 oziroma do zapolnitve prostih mest. Vpišejo se lahko kandidati, ki so v šolskem letu 2020/21 zaključili OŠ ali srednjo šolo za 3+2 program, pa tudi tisti, ki so že obiskovali srednjo šolo, pa niso bili uspešni in/ali želijo zamenjati izobraževalni program.
Kandidati naj pošljejo na šolski naslov (Srednja gostinska in turistična šola Radovljica, Kranjska cesta 24, 4240 Radovljica) vse potrebne dokumente:

• prijavo za vpis v začetni letnik srednje šole (obrazec DZS 1,20)
  • fotokopijo Spričevala 9. razreda OŠ oziroma zaključnega izpita za 3+2 program
  • fotokopijo rojstnega lista

Vpis je možen vsak dan med 8.00 in 12:00 uro – do 14. 7. 2021. Kandidati, ki bodo dokumente poslali po 14. 7. 2021, se bodo vpisali od 16. 8. 2021 dalje.

Prosta mesta so na programih:

1. gastronomija in turizem (poklic gastronomsko-turistični tehnik) – srednje strokovno izobraževanje;
  2. gastronomske in hotelske storitve (poklic gastronom hotelir) – srednje poklicno izobraževanje;
  3. gastronomija (poklic gastronomski tehnik) – poklicno-tehniško izobraževanje (3+2) – za tiste, ki so že zaključili srednje poklicno izobraževanje in pridobili določen poklic.

Če potrebujete še kakšno informacijo, se lahko pozanimate pri šolski svetovalni delavki preko elektronske pošte: mateja.sparovec@sgtsr.si