Srednja gostinska in turistična šola, vpis v šolo gostinstvo, natakar, kuhar, gastronom hotelir, farmacevtski tehnik Grillfest Ivančice 2022 | sgtsr

Od leta 2013 sodelujemo z Radovljiško občino skupaj na Češkem v občini Ivančice, ki je pobratena z Radovljiško občino, saj naj bi se Linhartov oče rodil v Ivančicah. Srečanja smo se udeležili ponovno po dveh letih ter tudi tekmovali.

Letos  v soboto, dne 17. 9. 2022 je prireditev Grillfest Ivančice 2022 ponovno potekala. Tudi tokrat se je ekipa Srednje gostinsko turistične šole Radovljica udeležila srečanja, na katerem so sodelovale tudi druge ekipe iz Češke, Slovaške in Madžarske. Dijaki Patricija Oblak, Aljoša Aleksej Niccolini, Darko Boškan, in Martin Šorli so skupaj z mentorji Andrejo Lavrič in Davorjem Družincem pripravili sledeči krožnik za tekmovanje:

• Mesna rulada z jurčki (roastbif, mleto svinjsko meso z jurčki),
  • trdinkina polenta, dušen koromač s čebulo, pinjolami in rozini, omako iz gozdnih sadežev, ter peteršiljevo olje.

Našo deželo pa smo predstavljali z orehovo potico, posmoduljo (kvašena pogača z zelišči, čebulo in zaseko), sir iz planine z medom in domačim sadjevcem.